Четвер, 17.07.2025, 12:45
Вітаю Вас Гість | RSS

diplom-ok.at.ua

Меню сайту
Реклама
Форма входу

Авторські роботи

Головна » Статті » Екологія, охорона природи

Екологічна характеристика джерел викидів забруднюючих речовин дільниці по ремонту шин транспортних засобів

Екологічна характеристику джерел викидів забруднюючих речовин дільниці по ремонту шин транспортних засобів

№ роботи: K1-23-7

Контрольна робота з екології, охорони природи, природокористування.

На цій сторінці беде розглядатись питання контрольної роботи на тему:

Дати екологічну характеристику джерел викидів забруднюючих речовин дільниці по ремонту шин транспортних засобів.

Стислий зміст роботи, для ознайомлення:



Основні викиди дільниці по ремонту шин (шиномонтажу) є відпрацьовані шини.
Тому екологічна характеристика такої дільниці зводиться до аналізу впливу відпрацьованих шин на навколишнє середовище.
Дослідженнями встановили, що висока екологічна небезпека шин обумовлена, з одного боку, токсичними властивостями вживаних при їх виготовленні матеріалів і домішок, що містяться в них, а з іншого боку - властивостями більше ста видів хімічних речовин, що виділяються в повітряне і водне середовища при експлуатації, обслуговуванні, ремонті і зберіганні шин. У табл. 1 даний перелік основних груп таких речовин, причому кожна група містить більше десяти різних з'єднань, включаючи їх ізомери і похідні.
У числі хімічних речовин, що виділяються в найбільших кількостях з шинних гум при кімнатній і підвищеній температурах:[Ця робота представлена для ознайомлення. Повну версію роботи Ви можете придбати на сайті http://diplom-ok.at.ua/ ]
Токсичні властивості проявляють всі перераховані в табл. 1 хімічні сполуки, продукти їх перетворення і взаємодії, але найбільш небезпечні канцерогени, що виділяються з шин: бензапірен і інші поліароматичні вуглеводні (нами виявлено в шинах 15 з'єднань цього класу з 18 відомих), а також N-нітрозаміни (виявлено 4 види цих речовин з 12 відомих). Всі ці речовини входять в список пріоритетних токсикантів, затверджений Міжнародною організацією по дослідженню раки (IARC) і Агентством з довкілля охорони (США) [5-8].

Таблиця 1. Групи хімічних сполук, що виділяються з шин

Найменування групи

Число ричовин

Клас небезпеки

Бензапірени

14-15

1-3

N-нітрозаміны

3-4

1-3

Аміни аліфатичні і ароматичні

5-8

2-3

Вуглеводні алкілароматичні

20-25

2-3

Вуглеводні сірковмісні

5-8

2-3

Вуглеводні галогенвмісні

3-5

2-3

Феноли

1-3

2

Альдегіди і кетон аліфатичні

10-15

2-4

Спирти і кислоти аліфатичні

3-6

2-4

Ефіри алкилароматичні

3-6

2-4

Олігомери

1-3

2-4

Вуглеводні циклоалифатичні

15-20

3-4

Вуглеводні аліфатичні неграничні

15-18

3-4

Вуглеводні аліфатичні насичені

25-30

4

Інші

5-10

2-4


Якісний і кількісний аналіз загального виділення летючих хімічних речовин з шинних гум проводили на хроматомасс-спектрометрі моделі LKB 2091 (Швеція) при температурі 60±1°С. Бенз(а)пірен і інші полиароматичні вуглеводні визначали методом квазілінійчастих спектрів люмінесценції.
Ідентифікація летючих N-нітрозамінів проводилася методом газохроматографічного розділення з використанням термоенергетичного аналізатора ТЕА-502А (США), а також еталонних з'єднань. Вказані методи передбачені Російськими стандартами і відповідають методам, вживаним за кордоном.
Вторинні аміни, що виділяються з шин, і продукти термічного розпаду прискорювачів вулканізації класу сульфенамідів при взаємодії з високотоксичними оксидами азоту можуть перетворюватися на канцерогенні N-нітрозаміни. Фактично виявлені наступні речовини цієї групи: N-нитрозодиметиламин, N-нитрозодіетиламін, N-нітрозодібутиламін, N-нітрозоморфолін. Їх вміст в протекторних гумах за нашими даними змінюється від 2,1 до 34,9 мкг/кг, а в летючих продуктах (з урахуванням впливу поверхні і вторинних реакцій освіти по вищенаведеній схемі) може істотно перевищувати ГДК для N-нітрозамінів, яка в повітрі населених місць складає 50 нг/м3. Ці речовини також добре растворимы у воді (ГДК N-нітрозамінів у воді прісноводих водоймищ 5 нг/литр). За попередньою оцінкою внесок шин (35-40%) в утворення N-нітрозамінів зіставимо з внеском вихлопних газів.
Другу групу пріоритетних токсикантів згідно міжнародної класифікації утворюють канцерогенні поліароматичні вуглеводні (ПАУ) [10,11], вміст яких тільки в протекторі проаналізованих нами легкових шин досягає 234,4 міліграм/кг. За змістом індикатора наявності ПАУ -бенз(а)пірена - досліджені шинні гуми розрізняються більш, ніж в 3 рази. У табл. 2 дані профілі (відносні концентрації) ПАУ шинних протекторних гум порівняно з профілями цих речовин у вихлопі карбюраторних і дизельних двигунів.
 
Таблиця 2. Профілі ПАУ, отн. ед. (конц. ПАУ/конц. бенз(а)пірена)[ ... ]


Тема роботи: "Дати екологічну характеристику джерел викидів забруднюючих речовин дільниці по ремонту шин транспортних засобів"

Обсяг повної роботи: 5 сторінки (Times New Roman 14, інтервал 1,5. Поля: 3 - 1,5 - 2 - 2)

Формат: MS Word 2003 (*.doc)

№ роботи: K1-23-7


Придбати


Категорія: Екологія, охорона природи | Додав: roman-si (21.12.2011)
Переглядів: 1833 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 17