Четвер, 17.07.2025, 12:36
Вітаю Вас Гість | RSS

diplom-ok.at.ua

Меню сайту
Реклама
Форма входу

Авторські роботи

Головна » Статті » Екологія, охорона природи

Пояснити розрахунок викидів вуглеводнів під час виробництва нафтопродуктів

Пояснити розрахунок викидів вуглеводнів під час виробництва нафтопродуктів

№ роботи: K1-23-9

Контрольна робота з екології, охорони природи, природокористування.

На цій сторінці беде розглядатись питання контрольної роботи на тему:

Пояснити розрахунок викидів вуглеводнів під час виробництва нафтопродуктів.

Стислий зміст роботи, для ознайомлення:



Життя людини без використання кисню з атмосфери неможливе. Зменшення вмісту кисню в повітрі спричинює «кисневий голод», який супроводжується запамороченням, болями в області потилиці, зниженням гостроти зору, нудотою. Зменшення вмісту кисню до 8% веде до падіння температури тіла, анурії, зневоднення і смерті.
  Іонізоване повітря має лікувальні властивості. Природно іонізоване повітря є в горах, поблизу водоспадів, серед буйної зелені, в зоні морського прибою, поблизу гейзерів і т. п. Невелика концентрація негативних іонів підвищує працездатність, знижує кисневу нестачу, має лікувальну дію при ряді захворювань.
  Діоксид вуглецю, що є кінцевим продуктом окиснення вуглецю у концентраціях 1-2% не впливає негативно на організм людини. Збільшення концентрації до понад 3% це призводить до прискореного дихання, головного болю, шуму у вухах, артеріального тиску, прискореного серцебиття. Подальше підвищення концентрації призводить до смерті.[Ця робота представлена для ознайомлення. Повну версію роботи Ви можете придбати на сайті http://diplom-ok.at.ua/ ]
  В останні роки зменшення озонового шару землі і виникнення  «озонових дірок» пов’язане з дією фреонів, що входять до складу антропогенних аерозолів.
  Найбільшу небезпеку для життя людини і живої природи мають забруднюючі повітря штучного походження. Внаслідок діяльності людини в атмосферу щорічно надходять понад 1500 млн. т. діоксиду сірки, 200 млн. т. вуглеводів, 20 млн. т. оксиду азоту.
[ ... ]
  Ці гази змішуються з газами атмосфери, частинками пилу, найменшими краплинками рідини й утворюють аерозолі (тумани  і дим), що стали візитними картами промислових міст і селищ. Понад 20 млрд т оксиду вуглецю викидається в атмосферу від згоряння різних видів палив, що спалюються людиною. Його вміст в атмосфері в останні десятиріччя невпинно збільшується. Діоксид вуглецю не тільки токсично діє на організм людини, а й викликає ще й глобальне потепління в атмосфері, яке зумовлене так званим «парниковим ефектом» і веде до зміни клімату з передбачуваними наслідками для всього живого.
  Пари спалюванні палива атмосфера насичується ще одним продуктом неповного згоряння – оксидом вуглецю, гранично допустимі концентрації якого не повинні перевищувати 0,03 мг/л. Ця сполука більш активна до гемоглобіну крові, ніж кисень. Вона витісняє кисень і не дає можливості нормально функціонувати дихальним ферментам. В організмі людини замість оксигемоглобіну утворюється карбоксигемоглобін.
  У повітрі можуть також знаходитися різні вуглеводи, частина яких має токсичні й канцерогенні для організму властивості.
  Господарська діяльність людини суттєво впливає на кругообіг речовин у природі. При спалюванні вугілля, нафти, торфу, деревини та інших речовин відбувається збагачування біосфери азотом. Надходячи в атмосферу, оксиди азоту взаємодіють з парами води й утворюють кислотні сполуки, які випадають на поверхню землі у вигляді кислотних дощів, згубних для всього живого.
  Найбільшим джерелом багатокомпонентних забруднень є теплоенергетика. На її частку в загальному техногенному забрудненні повітря припадає близько 75% викинутого діоксиду сірки, близько 50% оксидів азоту і 20% твердих домішок. Нафта і продукти її переробки, що спалюються в топках електростанцій, майже на 60% визначають рівень забруднення повітря в Західній Європі. Вичерпання природних запасів корисних копалин і природних компонентів пов’язане з загальними тенденціями промислового розвитку людства.
  Україні властиві ті ж проблеми утримання енергії, що стоять і перед іншими державами світу. [ ... ]

•    діагностичні обстеження технічного стану лінійної частини магістральних нафтогазопроводів, їх ремонт та реконструкція, заміна газоперекачувальних агрегатів на більш сучасні з підвищеним коефіцієнтом корисної дії і забезпечення на цій основі ефективності і надійності їх експлуатації.
Але фінансування вказаних науково-технічних програм не забезпечено.
Департаментом нафтової, газової та нафтопереробної промисловості був проведений аналіз стану охорони праці на підприємствах галузі за 2000 рік місяців п.р., визначені найбільш вразливі місця в профілактиці виробничого та невиробничого травматизму, аварій та пожеж, зроблено аналіз виконання на підприємствах галузі "Національної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 1996 - 2000 роки" та розроблені заходи щодо покращання роботи по виконанню зазначеної програми.
В галузі проводиться певна робота по організації охорони праці та пожежної безпеки відповідно до Законів України "Про охорону праці", "Про пожежну безпеку" та "Про дорожній рух" спрямована на профілактику виробничого травматизму, поліпшення умов праці, підвищення рівня пожежної безпеки, попередження аварій та надзвичайних ситуацій на об'єктах підприємств Держнафтогазпрому.
Продовжується впровадження заходів попередження дорожньо-транспортних пригод згідно з "Комплексною державною програмою запобігання дорожньо-транспортному, побутовому і дитячому травматизму, іншим нещасним випадкам невиробничого характеру на 1996 - 2000 роки". На виконання доручення КМУ від 02.09.99р. № інд. 33 було опрацьовано "Керівництво по інвентаризації атмосферних викидів", яке розроблене в рамках спільної Європейської програми ЕМЕП. Пропозиції та зауваження по цьому питанню були надіслані в Мінекобезпеки листом від 10.01.2000р. №30-2-01-25.
На виконання доручення Міненерго України фахівці Департаменту розглянули першу редакцію Програми запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру на 2000 - 2003 роки.
В Україні особливо гостро стоїть питання безпеки морських перевезень нафти та нафтопродуктів. Тому усім суднам у період їхнього перебування у портових водам, а також підприємствам і організаціям, розміщеним у припортових територіях (або мають скиди у акваторію), заборонено скидати у воду речовини, шкідливі для здоров'я людей або живих ресурсів моря, зокрема:
•    нафту, нафтопродукти, залишки нафти, а також суміші із вмістом їх у будь-якій концентрації, у тому числі очищені в суднових пристроях, баластові води з паливно-баластових і нафтових танків, чистий баласт;
•    хімічну сировину і продукти хімічного виробництва після прибирання та миття палуб, вантажних трюмів і танків.
•    неочищені стоки, а також стічні води після суднової установки фізико-хімічноі обробки. Фанова система переводиться на накопичувальні ємкості, забортні клапани пломбуються;
•    будь-які інші стоки, якщо при цьому змінюються колір, запах, прозорість води або їхнє скидання призводить до появи видимих плаваючих часточок;
•    сміття чи харчові відходи, залишки будь-яких вантажів та сепарації, що використовувалася при їхньому перевезенні.
Всім суднам заборонено використовувати для очищення акваторії препарати, що опускають нафту на дно або розчиняють її у воді.
       За аварійних розливів нафти або нафтопродуктів судно, що потрапило в нафтове поле, не повинно починати рух до спеціального дозволу керівника операції з ліквідації аварійного розливу.
Власники суден і керівники підприємств, які допустили порушення Обов'язкових постанов по порту в сфері охорони навколишнього середовища, відшкодовують усі витрати порту з ліквідації забруднення і його наслідків за встановленими тарифами, витрати порту на оренду залученого обладнання, плавзасобів і персоналу інших підприємств і сплачені портом суми штрафів за забруднення.
Отож, як бачимо, нафтова і нафтопереробна галузь перспективно розвивають і у подальшому. Однак їх ріст все більше породжує проблем, пов’язаних із забрудненням навколишнього середовища. Транспортні аварії у Світовому океані, аварії на міжнародних нафтомагістралях, викиди відходів переробки нафти у атмосферу, грунтові води – все це призводить до забруднення довкілля, змушує частіше звертатися до питання доцільності такого «перспективного» прогресу, підвищення безпеки даної галузі.


Тема роботи: "Пояснити розрахунок викидів вуглеводнів під час виробництва нафтопродуктів"

Обсяг повної роботи: 8 сторінки (Times New Roman 14, інтервал 1,5. Поля: 3 - 1,5 - 2 - 2)

Формат: MS Word 2003 (*.doc)

№ роботи: K1-23-9


Придбати


Категорія: Екологія, охорона природи | Додав: roman-si (22.12.2011)
Переглядів: 1516 | Теги: виробництво нафтопродуктів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 17