П`ятниця, 18.07.2025, 06:33
Вітаю Вас Гість | RSS

diplom-ok.at.ua

Меню сайту
Реклама
Форма входу

Авторські роботи

Головна » Статті » Екологія, охорона природи

Біотехнологічні методи очищення і біологічні методи контролю якості очисних заходів

Біотехнологічні методи очищення і біологічні методи контролю якості очисних заходів

№ роботи: K1-23-13

Контрольна робота з екології, охорони природи, природокористування.

Стислий зміст роботи, для ознайомлення:

Методи аналізу – визначення якісного складу та кількісних характеристик впливу, оцінка хімічного складу речовин і їх концентрацій в заданій мірі (об’єм, маса, площина) на природні ресурси (води, ґрунти, атмосферне повітря) для порівняння отриманих значень з заданою нормою і оцінки результатів з позиції користі чи шкоди для біоти.
Це дозволить з часом розробити:
- загальні теоретичні положення і єдину методику призначення норм (допустимих кількісних і якісних варіацій від «нормальних» значень, визначених фоновим контролем чи іншими методами);
- єдину систему метрологічного забезпечення екологічного контролю, яка базується на комплексі державних стандартів;
- єдину систему інформаційно-довідникових даних (базу даних) для збереження екологічного стану природного середовища;
- навчальні програми для цілеспрямованої підготовки спеціалістів по комплексному екологічному контролю і т. д.
Важливою ланкою в забезпечені якості природного середовища є система екологічного контролю за його станом, яка включає: спостереження за станом навколишнього середовища і прогнозування змін; виявлення та оцінка джерел забруднення; попередження появи підвищених забруднень; дотримання діючих природоохоронних правил, вимог і норм на всіх етапах діяльності людини, яка пов’язана з змінами стану навколишнього середовища.
Основні завдання екологічного контролю: формування інформаційної бази стану та змін навколишнього середовища, отримання необхідної повної достовірної інформації про вплив і стан природного середовища, виявлення випадків шкідливих впливів на окремі компоненти чи природне середовище в цілому, профілактика понаднормативної екологічної шкоди і ін.
[Ця робота представлена для ознайомлення. Повну версію роботи Ви можете придбати на сайті http://diplom-ok.at.ua/ ]
В іншому випадку об’єктом екологічного контролю є безпосередньо природне середовище. При цьому, як правило, визначають якість окремих компонентів, чи комплексів природного середовища, використовуючи аналітичні методи вимірювання об’єму з метою виявлення складу і концентрації тих чи інших речовин, звичайно шкідливих. Отримані результати порівнюють з нормативами.
Контроль за природним середовищем здійснюють державні органи та громадські організації.
Державний контроль – це надвідомча контрольна діяльність компетентних органів держави, яка здійснюється ними по відношенню до всіх міністерств і відомств, підприємств і організацій незалежно від їх приналежності.
Екологічна стандартизація, нормування являє собою одне з найбільш ефективних засобів охорони природного середовища і раціонального використання природних ресурсів. З його допомогою регулюється допустиме навантаження на екологічні системи і встановлюються межі впливу господарської діяльності на природне середовище.
Стандарти якості – це єдині вимоги, правила, нормативи, які визначаються Державними органами до оцінки стану природного середовища і його окремих компонентів, до діяльності підприємств з метою охорони природи, раціонального використання її ресурсів, забезпечення оптимальної якості навколишнього природного середовища на основі поєднання екологічних та економічних інтересів суспільства.
Стандарти поділяються:
- державні;
- галузеві:
- регіональні.
Норми, правила і вимоги – носять правовий характер. Органами держстандарту визначаються основні напрями стандартизації навколишнього природного середовища:
- визначаються терміни;
- визначаються забруднюючі речовини;
- класифікація забруднюючих речовин;
- визначаються показники якості середовища;
- формулюються правила охорони природи;
- окреслюють шляхи раціонального використання природних ресурсів.
Стандарти якості навколишнього природного середовища виконують такі функції:
- попереджувальна;
- заборонна;
[ ... ]
Для проведення екологічної експертизи необхідно мати наступні данні:
§ нормативні документи по охороні н/с для вироблення екологічних критеріїв;
§ статистичні данні про надійність об’єктів, які підлягають експертизі;
§ дані про стан навколишнього середовища: данні польових і лабораторних спостережень; данні, які отриманні в результаті проведених розрахунків (використовуються методи розрахунку викидів і стоків шкідливих речовин в навколишнє середовище).
Моніторинг – система спостережень за елементами природного середовища в просторі і часі з певними цілями і наперед заданою програмою.
Система моніторингу забезпечує збір, обробку, збереження та аналіз інформації про стан навколишнього середовища, прогнозування його змін та розробки науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття ефективних управлінських рішень.
В розвитку моніторингу розрізняють його форми – глобальний, регіональний, локальний (лінійний), точковий.
Найбільш багаточисленні об’єктні види моніторингу. Серед них виділяють моніторинг атмосферного повітря, гідросфери, ґрунтовий, біологічний, сейсмічний, іоносферний, Сонця, гравіметричний, магнітометричний і ін. Всі ці види поділяються на підвиди.
Сам термін «моніторинг» вперше появився в рекомендаціях спеціальної комісії СКОПЕ (Науковий комітет по проблемах навколишнього середовища) при ЮНЕСКО в 1971 році, а в 1972 р вже появились перші пропозиції по Глобальній системі моніторингу н/с (Стокгольмська конференція ООН).
Спостереження за станом навколишнього природного середовища, рівнем його забрудненості здійснюється Міністерством охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, іншими спеціально уповноваженими державними органами, а також підприємствами, установами, діяльність яких призводить або може призвести до погіршення стану природного середовища.
[ ... ]


Тема роботи: "Біотехнологічні методи очищення і біологічні методи контролю якості очисних заходів"

Обсяг повної роботи: 7 сторінок (Times New Roman 14, інтервал 1,5. Поля: 3 - 1,5 - 2 - 2)

Формат: MS Word 2003 (*.doc)

№ роботи: K1-23-13


Придбати


Категорія: Екологія, охорона природи | Додав: roman-si (26.12.2011)
Переглядів: 1546 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 17