Середа, 16.07.2025, 21:38
Вітаю Вас Гість | RSS

diplom-ok.at.ua

Меню сайту
Реклама
Форма входу

Авторські роботи

Головна » Статті » Екологія, охорона природи

Пояснити процес утворення кислотних дощів і закислення грунтів

Пояснити процес утворення кислотних дощів і закислення грунтів

№ роботи: K1-23-14

Контрольна робота з екології, охорони природи, природокористування.

Стислий зміст роботи, для ознайомлення:

Кислотні дощі. Термін «кислотні дощі» ввів в 1812 р. англійський інженер Роберт Сміт, в книжці «Повітря і дощ: почато хімічної клмітології». Кислотні дощі містять розчини сірчаної і азотної кислот, приносять значний ущерб природі.  Грунт водойми, рослинність, тваринність, стають їх жертвами. На території Росії в 1996 р. разом з опадами випало більше 4 млн. т сірки і 1,25 млн. и нітратного азоту.[Ця робота представлена для ознайомлення. Повну версію роботи Ви можете придбати на сайті http://diplom-ok.at.ua/ ]
В 70-х роках у річках і озерах скандинавських країн стала пропадати риба, сніг у горах робився сірого кольору, листя з дерев дуже швидко опадало. Дуже скоро ті ж проявлення помітили в США, Канаді, Західній Європі.
У Німеччині постраждало 30%, а місцями 50% лісів. І все це відбувалося далеко від міст і промислових  центрів. Вияснилося, що причина всіх цих бід – кислотні дощі.
[ ... ] У них проріджуються крони, пошкоджуються дрібні коріння. Але і у листяних деревах змінюється колір листя, передчасно опадає листя, пошкодується кора.
Також велику шкоду кислотні дощі наносять сільськогосподарським культурам: пошкоджуються покривні тканини рослин, змінюється обмін речовин у клітинах, росини уповільнюють ріст і розвиток, зменшується їх стійкість до хвороб і паразитів, знижується урожайність.
[ ... ]
Вивчивши нові дані про кислотність опадів. Які випадають в різних регіонах Західної Європи. І про діє їх на будівлі і споруди, співробітники Дублінського університету (Ірландія) виявили, що найбільш катастрофічне положення склалося в центрі Манчестера (Великобританія), де за 20 місяців кислотні дощі розчинили більше 120 г на 1 м2 каменя. Місто постраждало дуже сильно.
Страждають від кислотних дощів і люди, вимушені споживати питну воду. Забруднену токсичними металами – ртуттю, свинцю, кадмієм. І тому спасати природу від закислення необхідно. Для цього треба різко знизити викиди в атмосферу окису сірки і азоту. Спостереження за хімічним складом і кислотністю опадів ведуть 94 станції, які відбирають на хімічний аналіз сумнівні проби.
Отже, як ми бачимо кислотні дощі приносять велику шкоду людству по всьому світу: пошкоджуються статуї, будівлі, метал автомобілів; гине риба, водні рослини і мікроорганізми в озерах і річках.


Тема роботи: "Пояснити процес утворення кислотних дощів і закислення грунтів"

Обсяг повної роботи: 2,5 сторінки (Times New Roman 14, інтервал 1,5. Поля: 3 - 1,5 - 2 - 2)

Формат: MS Word 2003 (*.doc)

№ роботи: K1-23-14


Придбати


Категорія: Екологія, охорона природи | Додав: roman-si (26.12.2011)
Переглядів: 1955 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 17